BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Flowcode 4

Kazkaip “vaikščiodamas” po youtube aptikau video pamoka, kuri skirta kaip naudotis šia programa. Pamačius jog ja mikrovaldikliams programa rasoma tiesiog susidedant algoritma, užsimaniau ją išmėginti savoms reikmems, kadangi kur sudeliot algoritma o kur rašyti visą programą su avrstudio.

Atsidarius programa pirmoji nuomuonė buvo, tokia, kad greičiausiai su ja galima tik ledu mirksejimą pagaminti, tačiau aš smarkiai klydau, kai peržiūrėjau visas pamokėles su šia programa, kaip sakant “kaulas”, ne programa.

Na maniskis bandymo algoritmas, kuris veikia kuo puikiausiai atrodo štai taip:

bei viso algoritmo foto:

na o algoritmas yra skirtas amega 16 mikrovaldikliui, kuris naudojant multiplexerius nustato potenciometro reiksme (kuriu yra 64) naudojant adc keitikli, pagal atitinkama reiksme isvedama i tam tikra dešifratoriaus išvada

Na kaip sakant su avr studio parasyti ta pacia programa užtrukau apie 2-3val

o su šia programa apie 30min +-

Rodyk draugams

Ką veikiu darbo dienomis 2 ?

Visu pirma pradėsiu nuo garsiojo SUZUKI ALTO su kurio vežiojame detales:

Na ir mažesnysis kiemas:

Na ir dar mano buveinės kelios nuotraukos:

Čia senosios lentynos, is kuriu pernešinėju dalis į naująsias

Na ir nausiosios.

Na o štai didziausias sandelys, kuriame yra varikliai, gr. dėžės, bei kuriame vis dar ardome automobilius, arba remontuojame tralai:

Daugiau likusios foto buvo labai prastos kokybės ir būtent dėl to jų ir neidėjau.

Rodyk draugams

Ką veikiu darbo dienomis?

Tai gi štai pagrindinė priežastis kodėl, retai rašau naujus įrašus į savo bloga- tai be abejo darbas. Mano darbo pobūdis yra darbas sandėlyje: tvarkytis, bei ieškoti įvairiausiu detalių, o jei jų nėra pas mane, tiesiog kartkartėmis nueiti ir atsukti nuo automobilio. Taigi man i sandėlį detales atveža štai tokia forma :D :

Iš viso pas mus yra 4 sandeliai ir pora sandeliuku:

1-ame: važiuoklės dalys,

2-ame sedynes,

3-ame varikliai,vairo kolonėlės, sankabos, oro filtro dėžės, greičių dėžės, sankabų cilindriukai “pūslės”, kondicionieriaus, bei visokios kitokios žarnos- sukonkretinus viskas kas susiję su varikliais

1-ame sandeliuke pagrinde dėžės skirtos siuntiniams pakuoti (dar vienas mano darbas).

2-ame sandeliuke “paneles”, salono plastmasės, “panėlių” remai, “ragai”, slenksčiai, durų apmušimai ir pečiai.

Na beliko išvardinti kas mano fazendoje, nors sandėlis yra 2-as pagal dydi, pagal detalių ivairove jis yra pats didžiausias taigi, vardinsiu ilgokai:

generatoriai,starteriai, kondicionieriaus pompos, visi jungikliai kokie begali buti automobiliuose, duru, kapotu, bagaziniu spynos, bagaziniu cilindriukai, kuro siurbliukai, apiplovimo siurbliukai, variklio, greiciu deziu, abs, asyr, alarm, kodicionieriu valdymo blokai, visos dureles, bagazines, kapotai, lempos, posukiai, uzdegimo rites, karburatoriai, benzino purkstukai, saugikliai, reles, visi imanomi davikliai, vakuumai, visi automobilio stiklai, radiatoriai, vairai, valytuvu mech. ir t.t.

na pora foto kaip atrodo 2-vi sandelio lentynos, kurios neseniai pastatytos ir i kurias kraunu ir rušiuoju iš senųjų lentynų, tam, kad galima būtų isenąsias krauti detalias su brūkšninias kodais, kurios įvedamos i kompiuteri. Tai gi pora foto:

Senosios tos medinės, nes jose matyti dar netvarka- vairų krūvos dar besimėto, na o metalinėse tvarka- kaip tūri būti :D , kurią griausiai žinau tik aš.

Na o štai kokį dažniausiai matau vaizdą atsidaręs savo sandėlio duris:

Na nuotraukoje nesimato kiek daug automobiliu yra kieme, kadangi jos stovi dvejose vietose: cia kur matosi ir grubiai pasakius uz nugaros po desine puse ( jei ziuresime i nuotrauka priekiu :D) kiek viso automobiliu stovi negaliu sakyti bet daugmaz pasakysiu, jog fotografuotoje vietoje apie 100 gal +-, o kitame kiemo gale dar apie puse tiek taipogi +-

O ir štai iš kur į mano sandėlį atkeliauja dalys:

Kadre matosi ardome priemone, zinoma ne dviratis :D tai viena mūsų susisiekimo priemoniu su kitais sandėliais ir parduotuve, be to dar turime labai kieta auto Suzuki alto, su kuria vežiojame detales. Grižtant prie temos, tai nuotraukoje ardoma Mazda Xedos 9 berots 2000m. , kuri bus vedama i “kompa” kitaip tariant kiekvienai jos detaliai bus priskiriamas bar kodas, dezute, bei lentynos vieta kurioje ji gules. Tolumoje matomi žmonės fotografuoja detales, tam, kad prie detales info programoje, butų galima matyti kaip ta detalė atrodo.

Na o čia vis dar kol nespėjam visko suvesti ardoma masina, kuri bus sandeliuojama senamadiškai:

Koks automobilis buvo ardomas negaliu tiksliai pasakyti, jei nepameluosiu- tai Nissan Almera kokiu 1996m.+-

Na va baigėsi fotkės, beliko pasakoti. Ka dar galiu pasakyti, jog ardome tik europinius automobilius.

Tai pradžiai tiek, sekanti karta reikės primesti daugiau nuotrauku, bei papasakoti plačiau. O tiesa, mes dirbame Šveicarijoje, ne, ne užsieniyje, tik bendrapavadiniame kaime, kuris randasi Jonavos r.

Rodyk draugams