BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Stroboskopas

Na nėra ką čia ir aiškinti, ko gero žinot kas yra stroboskopas- lietuviškai turbūt būtų mirksiukas. Daug nekalbant apie jį jo schema:

Dabar keletas paaiskinimų: RV1 ir RV2 yra potenciometrai skirti reguliuoti mirksejimo dazni ir vieno mirksnio ilgi (  gaminantis pats vietoj RV1 idejau 33k rezistoriu, o vietoj rv2 120k potenciometra), kadangi po ranka neturejau 555 mikroschemos panaudojau 556- tai tas pats tik viename korpuse dvi 555 mikroschemos . Loginiu mikroschemų pavadinimai gali skirtis svarbiausia kad jos butu NOT ir AND, mikroschema puikiai veikia tiek nuo 5V tiek nuo 12V, pats testavau su 5V ir 13,1V.

Štai jo veikimas:

Vos atradęs laiko savo hobiui, sugalvojau dar vieną stroboskopo versiją, tačiau jis pigiasnis ir su reguliavimais tarp skirtingu pusiu sumirksejimo tankumo ir mirktelejimu vienoje puseje kartu, tai schema butu tokia:

Tiesa pora pastabu schemoje užmirsau 3 kondensatorius, kurie jungiasi tarp 555taimerio 5-os kojos ir zemes, tai pat vietoj R4 turetu buti paderinamas rezistorius ar potenciometras, na nieko tokio svarbiausia, jog paminėjau kas blogai. Schema isbandyta veikia 100% . O tam, kad prie išvadu galėčiau jungti “ultra, turbo, mega” galingus led’us primontavau pora mosfet’ų, na štai kaip atrodo pats veikimas (tiesa ant maketavimo plokštės):

Ir sulytuota pcb (pasidariau toks tinginys, kad net sau tingiu darytis pcb :D, lituojant ant gatavos plokštės nebelieka jokio įdomumo, o čia dar ir pamastyt reikia kaip takelius pravedžiot :D ):

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. Edmundas:

  Kokia kaina būtų šio prietaiso jei įdėtum į Parduotuvę?(Be led)

 2. Edmundas:

  Gal galėtum parašyti jei sugalvotum jį parduoti, mielai nupirkčiau.

 3. Robertas:

  Sweiki visi .noriu pasakyti pora dalyku 1-cia na stroboskopas o policijos mirksiukas .2-net ir be Led-u isai kainuoja ~15,20Lt.

 4. o kuris geriau atrodo sis? ar paprastas stroboskopas, na bent man tai sis, kadangi paprastas atrodo “tupai”, o perkant detales kaina gaunasi iki 10lt, o ir not galima pakeisti tranzistoriumi, savaime aisku kaina vel mazeja

 5. AA:

  O gal betkoki potenciometra iset pvz:50K?

 6. Andrius:

  Sweiki man reiktu tvarkingos shemos… Butu galima gaut i El pasta? :D frogas05@gmail.com

Rašyti komentarą