BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PCB Gamyba namuose


Šiame skyrelyje aprašysiu vienpusiu ir dvipusiu montavimo plokščių, toliau PCB, gamyba.

Taigi pradėsiu nuo Vienpusės PCB, ji dažniausiai tinka paprastoms schemoms, kuriose nebūna daug takelių,

Kaip piešinyje pavaizduota takeliai būna tik iš vienos pusės, o komponentai iš kitos, na konkrečiai, vienpusių PCB gamybą rasite nuėję Projektai->Uv Dėžė.

O dvipusės PCB gaminamos labai panašiai,

kaip pastebėjote takeliai yra abejose pusėse, O gamubos procesas toks, na jai konkrečiau, aprašysiu jai gaminama su rašaliniu spauzdintuvu.

 1. Susirandame schema, pagal kurią žadam kazka pradėti gamintis,

2.Suprojektuojame jos PCB su tokiomis programomis kaip Proteus Areas, Eagle ar kitokia programa

3.Kadangi gaminame 2-se pcb atsispauzdiname jos viršutinius bei apatinius takelių sluoksnius.

4.išikerpame juos, suklijuojame lipnia juostele,

5.Idedame tarp jų dvipusę stiklotekstolito plokste padengta fotorezistu.

6.Na ir toliau gaminimas kaip vienpuses- svytinimas, ryskinimas, bei ėsdinimas.

Na Štai ir rezultatas:

Tai vat dar noriu pridurti, jog yra teke girdėti jog neva po mėnesio natrio persulfatas nebeėsdina- tai netiesa, pabandžiau po 1,5men ėsdina kuo puikiausiai, tai pat jai ryskalę laikoma per mažai esdinimas vyksta labai letai rekomenduociau ryskale laikyti apie 100- 110s, na jai kilo klausimų rašykite komentaruose,  Sėkmės!!!

  Rodyk draugams

  Komentarai (9)

  1. Edmundas:

   Sveikas, pasakyk prasau ant ko tu spausdini ploksciu atvaizdus, man rasalinis islieja takelius nuo to spausdinimo plastiko. Gal netoki nusipirkau. Prasau paaiskink nuosekliau. Aciu

  2. toki gerai spauzdinasi ant vienos puses tiktais ant kitos kaip sakai issilieje. Blogoji puse yra ta ant kurios uzklijuotas popierius

  3. Ernestas:

   ar ryskinant reikia ryskala sildyti? Beje su kuo tamsta ryskinote? as zadu naudoti Kurmi :)

  4. ryskinu tiek su seno 4007 tiek su kurmiu, jega 1, na bent maciau jog kazkur buvo parsyta jog reikia pasildyti iki 20c

  5. Hy. I only want to emphasize that what you give us here is really respectable sharing so I have post http://varzazaliam.blogas.lt/elektronikos-komponentai/pcb-gamyba-namuose on my Twitter profile so anyone can have the opportunity to enjoy. I was glad when I saw this tittle, PCB Gamyba namuose, in my google search, and the reason is that at long last I found what I was looking for. All the best

   [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘1923982848 which is not a hashcash value.

  6. kesiukas:

   Sveikas, o gal gali padaryti pamokas, kaip reikia svitint, ėsdint ir ryskint. Labai labai reikia. Nes esu daug kur rades tokiu pamoku, bet ten sudas sumaltas vieni kitus kulioja ir vsio.

  7. butinai, siaip ir pats jau ruosiausi atnaujinti si skyreli, kadangi, prie pcb gaminimo norejau dar prirasyti kaip ja “nuspalvinti” zaliai, melynai ar raudonai, tai kogero rytoj(2011-08-06) ir susuksiu tutoriala, tik dar pcb gamybai reiks nusipirkt voleli dazymui.

  8. TDA:

   Sveikas. Šaunu, matyt tokius darbus ir pastangas kitiem padet išmokt, viskas taip puikiai suprantama, pats studijuoju elektros inzinerija univere, bet ten tokia misraine gaunasi su ta teorija, kad kartais norisi rankas nuleist, o čia atejai perskaitei, paprastai ir aiškiai, vuolia, supratai. Matyt čia yra dėl to, kad pats savamokslis, tai ir kitiem moki informacija pateikt, šaunu, tikiuosi nemesi šito projekto:)

   Ir dėl tų PCB, labai norėtūsi, kad pateiktum patį papračiausia būdą ir šiek tiek dedalesnį, pradedantiesiems, pereinantiems nuo montažinių plokščių takelių vedžiojimo lydmetaliu prie pačių papraščiausių pcb:)

  9. Užknisai veuikėjau:

   Tu bl…gaidy nachuj trojos arklius platini su savo saitu, gandone? Tik 5jungi ir trojanas parlekia, durneliams plious reklaminis gaidysb su dar vienu trojanu.U= kiau6i7 tokius kaip tu pakabinti su tavo masalu =iopliams.

  Rašyti komentarą